„The Good Doctor” to amerykańska adaptacja koreańskiego serialu, która już po emisji pierwszego odcinka zyskała spore grono fanów. Opowiada on o młodym lekarzu, który cierpi na autyzm. Ta opowieść nieco przypomina „Doktora Housa”. Recenzenci jednak wskazują na jej wysoką życiowość i realność, czego o „House’ie” powiedzieć nie można. To pozycja, którą z pewnością powinni zobaczyć wielbiciele produkcji o medycynie.

Poznaj przygody młodego lekarza z autyzmem

„The Good Doctor” swoją premierę miał w roku 2017 i od tego czasu nieprzerwanie nakręcane są nowe odcinki. Wśród producentów serialu znalazł się człowiek, który współtworzył serial o doktorze Housie, co skłania do dokonywania licznych porównań dla obydwu produkcji.

Okazuje się jednak, że główna postać „Dobrego doktora”, Shaun Murphy, jest zupełnym przeciwieństwem Gregorego House’a. Na próżno w nim szukać ironii, cynizmu, sarkazmu i manipulacji. Choć jest on niezwykle uzdolniony, to ma zupełnie inne usposobienie. Jest prawdomówny, szczery i przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Nie widzi sensu w oszukiwaniu innych.

Serial tworzą mistrzowie w swoim fachu. Producentami są Daniel Dae Kim, który współtworzył „Zagubionych” oraz David Shore, znany z „Dr. House’a”. W rolę głównego bohatera wciela się Freddie Highmore, którego z ekranów znamy już od najmłodszych lat. Grał on główne postaci w produkcjach takich jak: „Charlie i fabryka czekolady”, „Marzyciel” oraz „Artur i Minionki”.

Postać „Dobrego lekarza” jest wyeksponowana nie bez przyczyny”. Młody człowiek cierpi na zespół sawanta i spektrum autyzmu. Nie przeszkadza mu to w byciu świetnym specjalistą, jednak jest przyczyną dla społecznego wykluczenia i marginalizowania.

Gdzie można znaleźć “Dobrego lekarza”?

Nowe odcinki „The Good Doctor” z powodzeniem obejrzymy w Internecie. Polecanym przez nas miejscem jest legalna telewizja internetowa Ipla.tv. To miejsce, gdzie znajdziemy nie tylko „Dobrego lekarza”, ale też mnóstwo innych seriali, filmów, programów telewizyjnych i transmisji online. Wszystko to w najlepszej jakości obrazu oraz dźwięku oraz bez naruszania praw autorskich twórców i ich dzieł.

Telewizję internetową możemy obejrzeć za pośrednictwem sieci Internet w każdym miejscu na świecie i o każdej porze. Dostęp do niej zyskujemy poprzez ekrany telewizorów, komputerów, tabletów i telefonów komórkowych.

Dla wygody swoich klientów, twórcy platformy Ipla.tv stworzyli bezpłatną aplikację mobilną, która znacznie ułatwia korzystanie z serwisu na urządzeniach mobilnych.

IPLA to miejsce rozrywki filmowej dla całej rodziny, wśród której nie może zabraknąć odcinków kultowego już serialu „The Good Doctor”. Polecamy go nie tylko fanom medycyny, ale też seriali dokumentalnych i dramatycznych.